^

Zdrowie

Endoskopia (endoskopia)

Sigmoskopia

Sigmoidoskopia, sigmoidoskopia lub rektosigmoskopia to instrumentalna metoda badania końcowej części głównej części jelita grubego, esicy (okrężnicy sigmoideum), która przechodzi bezpośrednio do odbytnicy.

Faryngoskopia

Standardowa procedura badania gardła - faryngoskopia - wykonywana jest przez otolaryngologa w celu określenia jej stanu i rozpoznania chorób.

Operacja laparoskopii jajowodów

Rury macicy są ważnym elementem żeńskiego układu rozrodczego, bez którego nie można by mieć funkcji rodzicielskiej.

Gastroskopia żołądka bez połknięcia sondy

Wielu pacjentów, u których występują problemy trawienne, nie spieszy się, aby skonsultować się z lekarzem tylko ze względu na "przewidywanie" dyskomfortu z powodu takiej metody diagnostycznej jak gastroskopia.

Gastroskopia żołądka: odczucia, które pokazują wyniki

Przez gastroskopię rozumie się procedurę, w której bada się skorupy i wnękę przełyku i żołądka. Wpływa to również na obszar dwunastnicy. W niektórych przypadkach gastroskopia umożliwia wizualizację obrazu i wyświetlenie go na ekranie.

Gastroskopia: czy niebezpieczna, szkodliwa, alternatywna

Gastroskopia to powszechna procedura diagnostyczna stosowana w gastroenterologii do diagnozowania chorób górnego odcinka przewodu pokarmowego.

Co można i czego nie można zrobić przed gastroskopią?

Gastroskopię przepisuje się w przypadkach, gdy pacjent odczuwa dyskomfort w jamie brzusznej. Skargi mogą obejmować ból, wymioty, nudności, dyskomfort w okolicy nadbrzusza, wzdęcia, wzdęcia.

Gastroskopia żołądka i kolonoskopia w znieczuleniu

Gastroskopia jest jedną z metod badania narządów przewodu pokarmowego, polegającą na badaniu endoskopowym żołądka, przełyku lub dwunastnicy.

Przygotowanie do gastroskopii żołądka: co można i nie można jeść, dieta

Gastroskopia jest jedną z odmian badań endoskopowych, w których błonę śluzową żołądka i jelita są badane za pomocą specjalnego sprzętu. Głównym narzędziem stosowanym w gastroskopii jest fibrogastroskop.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.