^

Zdrowie

Urazy i zatrucia

Złamanie biodra u osób starszych

Szczególnie niebezpieczne jest złamanie szyjki kości udowej u osób starszych. Jest to uraz, o którym powinni być poinformowani wszyscy pacjenci w wieku 45-50 lat.

Pęknięcie w kości

Nie zawsze w przypadku urazu kość pęka całkowicie: możliwe jest również częściowe uszkodzenie, które jest diagnozowane jako pęknięcie kości. 

Zatrucie przyprawami

Przyprawa to mieszanka do palenia składników ziołowych nasączona syntetycznymi dodatkami o działaniu narkopsychotropowym. 

Osteodysplazja włóknista

Dysplazja kości, choroba Liechtensteina-Braytseva, osteodysplazja włóknista to nazwy tej samej wrodzonej niedziedzicznej patologii, w której tkanka kostna jest zastępowana tkanką włóknistą. 

Stłuczenie i złamanie krtani

Chociaż krtań składa się głównie z chrząstek szklistych, które są połączone ze sobą i otaczającymi strukturami za pomocą mięśni lub tkanek włóknistych, w wyniku bezpośredniego urazu okolicy szyi występuje siniak i złamanie krtani, a dokładniej złamanie chrząstki krtani, może to spowodować.

Powrót do zdrowia po złamaniu szyjki kości udowej

Złamanie szyjki kości udowej jest częstym urazem występującym u osób starszych, ponieważ są one zawiedzione słabym wzrokiem, ograniczoną mobilnością ruchów, a czasem zaburzeniami koordynacji.

Preparowanie osteochondrozy

Wśród wielu różnych chorób układu mięśniowo-szkieletowego, osteochondritis dissecans jest stosunkowo rzadkim schorzeniem, które jest ograniczoną postacią aseptycznej martwicy podchrzęstnej płytki kostnej. 

Zatrucia olejami: maślanym, roślinnym, eterycznym

Patogeneza zatrucia olejami dzieli się na drobnoustroje (toksykozakażenie, zatrucie, etiologia mieszana) i niedrobnoustrojowe. W pierwszym przypadku drobnoustroje chorobotwórcze, namnażające się, wydzielają toksyny, których nagromadzenie w organizmie prowadzi do ogólnego zespołu toksycznego

Zatrucie pomidorem

Zatrucie pomidorem nie zawsze występuje, ale tylko z pewnych powodów. Ogólnie rzecz biorąc, pomidory są bezpieczne do spożycia, jeśli są odpowiednio uprawiane, konserwowane, przechowywane w normalnych warunkach itp.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.