^

Zdrowie

Choroby zakaźne i pasożytnicze

Pneumokokowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych: objawy, rozpoznanie, leczenie

Oprócz zapalenia płuc i opłucnej, ucha środkowego i zatok przynosowych, tkanek miękkich i stawów, infekcja pneumokokowa może powodować proces zapalny w oponach mózgowych - pneumokokowe zapalenie opon mózgowych.

Zapalenie opon mózgowych bez gorączki: objawy, leczenie

W rzadkich przypadkach zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych rozwija się bez gorączki, co znacznie komplikuje diagnozę i może wskazywać na zaburzenia układu odpornościowego. 

Enterowirusowe zapalenie opon mózgowych u dzieci i dorosłych

Enterowirusy są uważane za najczęstszą przyczynę wirusowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych w wielu krajach na całym świecie: w niektórych krajach o wysokim dochodzie odnotowuje się od 12 do 19 przypadków na 100 000 osób rocznie.

Ludzka anaplazmoza granulocytowa

Anaplazmoza ma objawy polimorficzne i charakterystyczną sezonowość (głównie wiosna-lato), związaną z okresami naturalnej aktywności odkleszczowej. 

Zespół postmoidalny u dorosłych i dzieci

Zespół postkoidowy - ta diagnoza rodzi wiele pytań. Z reguły ludzie myślą: przeszły infekcję, wyzdrowiały i nie trzeba się już martwić. Ale koronawirus jest bardziej podstępny, niż oczekiwali lekarze: przez długi czas jest w stanie przypominać o sobie różnymi patologicznymi objawami w postaci brzmiącego syndromu.

Zakaźny rumień

Przy różnych infekcjach na skórze może pojawić się ogniskowe zaczerwienienie - rumień zakaźny, który jest oznaką, że infekcja wywołała reakcję w postaci zwiększonego dopływu krwi do okolicy skóry.

Rodzaje streptodermy: objawy i cechy szczególne różnych postaci choroby

Streptoderma to zbiorowa koncepcja, według której lekarze określają różnorodność typów i form patologii skóry spowodowanych zakażeniem paciorkowcami. Różne rodzaje streptodermy mają swoje charakterystyczne objawy, cechy i warunki rozwoju. 

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.