^

Zdrowie

Choroby przewodu pokarmowego (gastroenterologia)

Aholia

Stan, w którym żółć nie jest wytwarzana ani przekazywana do jelita cienkiego, określa się jako acholia. W ICD-10 to naruszenie jest klasyfikowane jako choroba pęcherzyka żółciowego - z kodem K82.8. 

Tenesmus: co to jest?

Tenesmus - to pojęcie można przetłumaczyć z języka greckiego jako „nieskuteczny impuls”. Objawowi temu może towarzyszyć bolesna reakcja lub nie.

Leukoplakia przełyku

Jeśli nabłonkowa warstwa tkanki śluzowej górnego odcinka przewodu pokarmowego zaczyna intensywnie keratynizować, wówczas mówią o rozwoju leukoplakii przełyku. W początkowej fazie choroby tworzy się gęsta płytka nazębna, którą można usunąć i praktycznie nie towarzyszą jej oznaki procesu zapalnego. 

Przesuwna przepuklina przełyku

W przypadku przepukliny przeponowej lub przepukliny rozworu przełykowego rozpoznanie można sformułować jako przepuklinę ślizgową przełyku. Oczywiście uproszczona nazwa, która jest opisowa, jest bardziej zrozumiała dla pacjentów.

Leczenie nudności w zapaleniu żołądka: tabletki, alternatywne środki, zioła

Od nudności do zapalenia żołądka, wszelkie leki przeciwzapalne, wszystkie leki przeciwwymiotne, pomagają dobrze. Możesz spróbować hilak, hilak-form, ranititdin, maalox, phosphalugel, smect.

Nudności z zapaleniem żołądka

Pod powierzchnią zapalenie błony śluzowej żołądka oznacza ostry proces zapalny w górnej, śluzowej warstwie żołądka. Często w tym procesie biorą udział i podśluzowa, zlokalizowana bezpośrednio pod błoną śluzową. 

Zgaga z zapaleniem żołądka

Wiele osób jest zaznajomionych z niewygodnym uczuciem podrażnienia, paleniem wzdłuż przełyku: chodzi o zgagę. Problem może wystąpić podczas jedzenia pikantnych lub smażonych potraw, fast foodów, po przejadaniu się, a nawet po nadmiernej aktywności fizycznej. 

Dlaczego jest żółty Calve i co powinienem zrobić?

Nie trzeba się martwić z góry: możliwe, że dostarczone przez nas informacje pomogą ci zorientować się w objawach i ustalić obecność lub brak patologii.

Przejadające się orzechy

Wartościowe produkty odżywcze, które poprawiają funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, przyczyniają się do utraty wagi, zapobiegają chorobie Alzheimera i patologiom onkologicznym są orzechami.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.