^

Zdrowie

Choroby krwi (hematologia)

Alkaptonuria - wrodzona patologia enzymatyczna

Jedno z bardzo rzadkich zaburzeń metabolicznych - alkaptonuria - dotyczy wrodzonych nieprawidłowości w metabolizmie aminokwasu tyrozyny.

Hiperhydratacja

Jedną z klinicznych postaci upośledzonego metabolizmu wody jest nadmierna objętość wody w organizmie - przewodnienie lub hiperhydria.

Zawał śledziony

Złożona choroba - zawał śledziony - to stan, w którym wykrywa się ogniskową śmierć tkanek narządu. Taki patologiczny proces może być wywołany różnymi czynnikami i cierpi nie tylko śledziona, ale całe ciało pacjenta.

Głód tlenu w ciele

Tkanki nerwowe reagują najsilniej na jej brak, w rezultacie - niedotlenienie mózgu, ale głód tlenu można również zaobserwować w innych narządach.

Chłoniak z limfocytów T: obwodowe, angioimmunoblasty, nie-Hodgkina, anaplastyczne

Rak uważany jest za jedną z najniebezpieczniejszych chorób u ludzi. A jeśli weźmiesz pod uwagę, że pod straszną diagnozą jest kilka rodzajów śmiertelnej choroby, które przerwały życie wielu ludzi, wtedy chcąc nie chcąc, zainteresujesz się tą kwestią, aby uniknąć takiego losu. 

Plasmacytoma

Plazmocytoma odnosi się do nowotworów złośliwych składających się z komórek plazmatycznych rosnących w tkankach miękkich lub w obrębie szkieletu osiowego.

Aplasia szpiku kostnego

Konsekwencją tego zaburzenia jest rozwój pancytopenii (występuje niedobór wszystkich komórek krwi: leukocytów, erytrocytów, a także płytek krwi). Głęboka pancytopenia jest stanem zagrażającym życiu.

Naruszenie krzepliwości krwi

Zdolność krwi do krzepnięcia z różnych przyczyn może się zmniejszyć, prowadząc do ciężkich i śmiertelnych koagulopatii.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.