^

Zdrowie

Transplantacja

Transplantacja macicy

Wrodzona aplazja (agenezja) macicy często występuje tylko w okresie dojrzewania, gdy dziewczyna spotyka się z ginekologiem z powodu braku menstruacji.

Transplantacja skóry

Nasza skóra jest nie tylko największym, ale także bardzo ważnym narządem, więc urazy i patologia z poważnym uszkodzeniem lub utratą skóry mogą stanowić zagrożenie dla życia. Przeszczep lub przeszczep skóry jest najczęstszym sposobem przywrócenia integralności skóry.

Transplantacja: wskazania, przygotowanie, technika

Pierwszym pomyślnie przeszczepionym narządem była nerka (Murray J., Boston, USA, 1954). Był to powiązany przeszczep: dawcy był identyczny bliźniak biorcy cierpiącego na przewlekłą niewydolność nerek. W 1963 r. T. Shtartsl z Denver (USA) zainicjował kliniczny przeszczep wątroby, ale prawdziwy sukces osiągnięto dopiero w 1967 r.

Transplantacja rogówki: procedura, prognoza

Najczęstszym wskazaniem do przeszczepu rogówki - jest pemfigoid keratopatia (rzekomą, dystrofia śródbłonka Fuchs afakicheskaya), stożek rogówki, operacja ponownego przeszczepu rogówki (wirusowe, bakteryjne, grzybicze, z Acanthamoeba, perforacja) i dystrofię zrębu rogówki.

Transplantacja tkanek: procedura, prognoza

Przeszczepy skóry są stosowane u pacjentów z rozległymi oparzeniami i innymi stanami z ogromną utratą skóry. Alloprzeszczepy stosuje się do pokrycia dużych dotkniętych powierzchni, a tym samym zmniejszenia utraty płynów tkankowych i białek oraz zapobiegania rozwojowi inwazyjnych zakażeń.

Przeszczepienie jelita cienkiego: procedura, prognoza

Jelito cienkie przeszczep u pacjentów z zespołem złym wchłanianiem związanym z chorobą jelit (gastroschisis, chorobę Hirschsprunga, autoimmunologiczne zapalenie jelit) lub resekcji jelita (mezenteriapnaya wspólnej zakrzepowo lub choroby Crohna)

Transplantacja komórek wysp trzustkowych: procedura, prognoza

Przeszczepianie komórek wysp trzustki ma teoretyczną przewagę nad całym przeszczepiania narządów: procedura jest mniej inwazyjne, wysepki mogą być przechowywane w cryopreservative który pozwala na optymalizację czasu przeszczepu.

Przeszczepienie trzustki

Przeszczepienie trzustki jest formą wymiany komórek p trzustkowych, co pozwala przywrócić prawidłowy poziom cukru we krwi - normoglikemię - u pacjentów z cukrzycą.

Przeszczep płuc

Przeszczepienie płuc - możliwość ratowania życia u pacjentów z niewydolnością oddechową, z wysokim ryzykiem zgonu, pomimo optymalnego leczenia.

Transplantacja wątroby: procedura, prognoza

Przeszczepianie wątroby zajmuje 2. Miejsce wśród transplantacji narządów stałych. Wskazaniami są marskość wątroby (70% przeszczepów w USA, z czego 60-70% jest związanych z wirusowym zapaleniem wątroby typu C); piorunująca martwica wątroby (około 8%); rak wątrobowokomórkowy (około 7%)

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.