^

Zdrowie

Specjalizacje medyczne

Podiatra

Podologia - dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób stóp i kostek ma na celu badanie dolnych kończyn: bada tkanki i narządy, z których się składają.

Kombustiolog

Oparzenia termiczne i chemiczne przypisuje się urazom wynikającym z działania czynników zewnętrznych, ale nie tylko skóra osoby cierpi z powodu oparzeń.

Terapeuta

Odpowiadając na pytanie, kto terapeuty?, Należy odwołać się do słownika lub encyklopedii medycznej, która daje głos na fakt, że słowo pochodzi od greckiego Therapeia słowa (troska, opieka nad dziećmi, gojenie) lub therapeutes (opiekujących się chorym, lekarz).

Transplantolog

Transplantolog jest przedstawicielem stosunkowo młodej dziedziny medycyny. Założycielem nauki o transplantologii był dr VP Demikhov, który jako pierwszy na świecie przeprowadził przeszczep serca dawcy u psa, był to rok 1951.

Triholog

Trycholog wie o wszystkim, że nasze kosmyki i skóra głowy muszą wyglądać w stu procentach.

Dietetyk

Naukowiec zajmujący się żywieniem bada to, co jemy i jak jemy. Lekarz tej specjalności wie wszystko na temat żywności, produktów spożywczych, ich interakcji i wpływu na organizm, ich znaczenia dla naszego zdrowia.

Dermatolog-kosmetolog

Dermatolog-kosmetolog jest lekarzem, który leczy choroby skóry i ma kompleksowy wpływ na organizm, uruchamiając własne mechanizmy naprawy naskórka.

Toksykolog

Specjalistyczną pierwszą pomoc w przypadku ostrego zatrucia zapewnia lekarz toksykolog, specjalista zajmujący się usuwaniem skutków toksycznych na organizm niektórych substancji.

Dermatolog dziecięcy

Często dla rodziców jest tajemnicą, kim jest taki dermatolog dziecięcy. W głowie są skojarzenia z dermatologiem, kampania, do której jest starannie ukrywana i często jest uważana za coś wstydliwego i nieprzyjemnego.

Dermatolog

Dziś w dziedzinie dermatologii znajdują się tacy specjaliści jak dermatolog, dermatolog, dermatolog-kosmetolog i tricholog.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.