^

Zdrowie

Badanie ciała

Biopsja węzła chłonnego

Aby zrozumieć przyczyny powiększonych węzłów chłonnych, konieczne jest przeprowadzenie szeregu badań diagnostycznych. Najbardziej informacyjną i powszechną metodą diagnostyczną jest obecnie biopsja węzła chłonnego.

Trepanobiopsja szpiku kostnego

Trepanobiopsja jest przepisywana głównie do badania struktur szpiku kostnego i gruczołu sutkowego. Jeśli to konieczne, podczas manipulacji możliwe jest wyeliminowanie nowotworów torbielowatych.

Olfaktometria

Olfaktometria jest niezbędna do określenia zaburzeń węchu - w szczególności anosmii, hiposmii, zawrotów węchu. Zabieg wykonywany jest przy użyciu szeregu butli wypełnionych specjalnymi roztworami, a także urządzenia do ilościowego podawania tych roztworów.

Otoskopia ucha: co to jest?

W otorynolaryngologii wykonuje się specjalną procedurę diagnostyczną - otoskopię - w celu zbadania przewodu słuchowego zewnętrznego i zbadania błony bębenkowej.

Rozmaz na flory: wskazania, trening, technika

Rozmaz na florze jest jedną z ważnych metod diagnostycznych, które umożliwiają uzyskanie biomateriału do mikroskopowych badań laboratoryjnych z powierzchni skóry i błon śluzowych. Najczęściej pojęcie to odnosi się do pobierania materiału z powierzchni błony śluzowej pochwy.

Pletyzmografia całego ciała

Do realizacji metody pletyzmografii wykorzystywane są specjalne urządzenia - pletyzmografy różnych modyfikacji - elektrycznych, wodnych, fotograficznych, mechanicznych.

Biopsja jądra: przebicie, otwarte

Procedura diagnostyczna - biopsja jąder - jest stosunkowo rzadka, ale jest uważana za bardzo pouczającą dla określenia przyczyn upośledzenia płodności u mężczyzn, a także innych chorób związanych z męskim układem rozrodczym.

Pomiar ciśnienia krwi: algorytm, norma

Ciśnienie tętnicze jest ciśnieniem, które krew wywiera na ściany naczyń. Ciśnienie to jest nieco mniejsze w mniejszych naczyniach peryferyjnych. Wahają się z powodu kurczliwej funkcji serca.

Badanie tętnic

Zaburzenia krążenia obwodowego są zwykle bardziej nasilone u osób starszych z powodu pogorszenia się przepływu krwi przez krew.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.