^

Zdrowie

Testy serologiczne

Test na zapalenie płuc Mycoplasma

Do chwili obecnej nie ma objawów klinicznych, epidemiologicznych ani laboratoryjnych, które umożliwiłyby wczesne wykrycie uszkodzenia płuc wywołanego przez Mycoplasma pneumoniae.

Ekspresowy test na zapalenie wątroby

Wirusowe zapalenie wątroby jest chorobą zakaźną, w której proces zapalny wywołany przez czynniki zakaźne rozprzestrzenia się w tkance wątroby.

Szybki test na HIV: dokładność, instrukcja

Szybki (punktowy) lub szybki test na HIV może być przeprowadzony poza wyspecjalizowanymi laboratoriami, nie wymaga żadnego sprzętu i skutkuje maksymalnie 30 minutami.

Badanie krwi dla wirusa Epstein-Barr dla przeciwciał i PCR: jak to przyjąć, norma

Przez opryszczkę rozumiemy nieestetyczne bolesne pęcherze na twarzy w okolicy warg, które następnie tworzą brązowe skórki.

Analiza ukrytych infekcji: lista tego, co dają

We współczesnym życiu coraz częściej mamy do czynienia z różnymi chorobami. Szczególne znaczenie w medycynie ma problemy z walką z chorobami zakaźnymi.

Jakie testy należy podjąć po ukąszeniu kleszcza?

Ryzyko zarażenia się chorobami zakaźnymi przenoszonymi przez owady jest dość wysokie, nawet jeśli kleszcz został usunięty w jak najkrótszym czasie i nie mógł przeniknąć głęboko.

Candidiasis: przeciwciała przeciwko Candida albicans we krwi

Rozpoznanie powierzchownej kandydozy opiera się na wykrywaniu elementów grzybowych w rozmazanym rozmazie. W przypadku trzewnej formy kandydozy, badania serologiczne mają wielkie znaczenie diagnostyczne.

Test aspergilozy: przeciwciała przeciwko czynnikowi powodującemu aspergilozę we krwi

Bardziej czułą diagnozą serologiczną aspergilozy jest wykrycie we krwi antygenów (galaktomann) aspergillus. Użyj testu lateksowego i metody ELISA (bardziej wrażliwe). Czułość testu ELISA na galaktomann wynosi 50-60%, z powtarzanym badaniem osiąga 90%, swoistość wynosi 90-100%.

Analiza dla opistochrzycy: przeciwciała przeciwko czynnikowi wywołującemu opioidozę we krwi

Czułość metody ELISA do diagnozy opistochnii w ostrej fazie jest bliska 100%, w przewlekłej fazie choroby - do 70%, zależy od intensywności inwazji. Przeciwciała IgM pojawiają się we krwi 1 tydzień po zakażeniu, osiągają maksymalne wartości po 1,5-2 tygodniach, a po 6-8 tygodniach ich miano zaczyna gwałtownie spadać.

Test włośnicy: przeciwciała przeciwko Trichinella spiralis we krwi

Do wczesnej diagnostyki serologicznej włośnicy stosuje się definicję przeciwciał IgG przy użyciu metody ELISA. Czułość testu ELISA wynosi 90-100%, specyficzność wynosi 70-80%. Specyficzne przeciwciała pojawiają się we krwi zarażonych larw Trichinella i ich stężenie w mięśniach w okresie migracji.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.