^

Zdrowie

Zdjęcia rentgenowskie (badania rentgenowskie)

RTG baru: przygotowanie, co pokazuje

Badania rentgenowskie opierają się na fakcie, że ludzkie tkanki o różnej gęstości absorbują promienie emitowane z lampy rentgenowskiej na różne sposoby.

Napromienianie promieniami rentgenowskimi

Promieniowanie rentgenowskie to strumień oscylacji elektromagnetycznych o długości mieszczącej się w zakresie od promieniowania ultrafioletowego do promieniowania γ. Ta odmiana fal ma specyficzny wpływ na organizm człowieka.

RTG mostka w 2 projekcjach

W celach diagnostycznych zwykle wykonuje się prześwietlenie klatki piersiowej, ale może być wymagana ukierunkowana wizualizacja płaskiego mostka pośrodku jego przedniej ściany – prześwietlenie mostka.

RTG miednicy u kobiet, mężczyzn i dzieci

RTG kości miednicy i stawów biodrowych można wykonać w trzech projekcjach: przednio-tylnej (AP), tylnej przedniej (AP) i bocznej (bocznej).

Prześwietlenie tureckiego siodła: co robią, co pokazują

Rentgenowska analiza stanu siodła tureckiego jest stosunkowo powszechną procedurą diagnostyczną, m.in. W ginekologii.

RTG obojczyka w dwóch projekcjach

W praktyce klinicznej obrazowanie rentgenowskie pozostaje jedną z wiodących metod diagnostyki instrumentalnej urazów i chorób układu mięśniowo-szkieletowego.

RTG żeber

Kiedy prześwietlenie żeber uwidacznia stan mechanizmu kostnego i częściowo widać kręgosłup. Stopień promieniowania jonizującego nie jest uważany za niebezpieczny dla zdrowia ludzkiego, dlatego promieniowanie rentgenowskie można uznać za dobrą alternatywę dla ultradźwięków.

RTG łopatki

Ponieważ nie zawsze można natychmiast zidentyfikować przyczynę patologii, lekarze stosują prześwietlenie łopatki. Mówimy o nieinwazyjnej, bezbolesnej i niedrogiej metodzie diagnostycznej, która zresztą jest dość pouczająca.

RTG cyfrowe

Jaka jest nowa metoda diagnostyczna - prześwietlenie cyfrowe? W rzeczywistości jest to nasze zwykłe badanie rentgenowskie z obrazem przetworzonym cyfrowo.

RTG odcinka szyjnego kręgosłupa z testami czynnościowymi

Potrzebę prześwietlenia odcinka szyjnego kręgosłupa ocenia lekarz w każdej konkretnej sytuacji. W większości przypadków ta metoda diagnostyczna pozwala lekarzowi na szybkie i dokładne ustalenie diagnozy i rozpoczęcie odpowiedniego leczenia.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.