^

Zdrowie

Leki

Leki, to znaczy preparaty lecznicze stosowane w leczeniu i zapobieganiu różnym chorobom, muszą być używane dokładnie zgodnie z ich przeznaczeniem - tak, aby ich działanie terapeutyczne było tak skuteczne i bezpieczne, jak to tylko możliwe.

Lekarz, który wyznaczył ci lekarstwo, dobrego specjalistę i całkowicie mu ufasz? Świetnie. Ale nawet doświadczenie najlepszego lekarza nie może wpłynąć na indywidualną reakcję organizmu każdego pacjenta na preparaty farmaceutyczne i ubezpieczyć przed ich skutkami ubocznymi.

Według WHO wśród przyczyn śmierci chorób na piątym miejscu są niebezpieczne, czasem niekompatybilne z efektami ubocznymi narkotyków.

Dlatego przed podjęciem jakichkolwiek leków, należy zapoznać się z instrukcjami na temat ich stosowania, który zawiera informacje na temat celów i składników leku, mechanizm ich działania, formy uwolnienia, sposoby stosowania i dawkowania, jak również przeciwwskazań, niepożądane skutki uboczne, zgodności lub niezgodność z innymi lekami itp.

Oprócz opisów leków umieszczonych w kolejności alfabetycznej przewodnik po lekach zawiera informacje na temat nazw handlowych leków generycznych (kopii) o tej samej substancji czynnej, ale wyprodukowanych przez różnych producentów.

Do wiadomości: na Ukrainie medyczne stosowanie leków jest regulowane przez Służbę Państwową Ukrainy w zakresie leków w Ministerstwie Zdrowia.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.