^

Zdrowie

Choroby płuc, oskrzeli i opłucnej (pulmonologia)

Leczenie pleuropneumonii

Protokół leczenia zapalenia krupowego obejmuje jednoczesne stosowanie dwóch antybiotyków: jednego dożylnie, drugiego domięśniowo. Zwykle terapię prowadzi się za pomocą leków opisanych poniżej.

Hematocele płucne

W przypadku urazowego uszkodzenia tkanki płucnej z zachowaną integralnością opłucnej trzewnej może wystąpić krwiak płucny. Patologii tej towarzyszy ból w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu, a czasem krwioplucie.

Fibrothorax

Choroby jamy opłucnej są częstym powikłaniem, które rozwija się po różnych patologiach oskrzelowo-płucnych. Jednym z tych powikłań może być fibrothorax - mówimy o zatarciu procesu włóknistego w jamie opłucnej.

Objawy zapalenia płuc i opłucnej

Najczęściej rozwija się ostre zapalenie płuc i opłucna i prawie od samego początku takiego zapalenia lub po dwóch lub trzech dniach zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki rozprzestrzeniania się infekcji bakteryjnej z płata płuc do opłucnej

Przyczyny i patogeneza pleuropneumonii

Bakteryjne zapalenie płuc płatowych, segmentowe lub ogniskowej nie ostre zapalenie płuc lub zapalenie płuc płaty croupous wpływając część błony surowiczej jego (opłucnej) mogą być zdiagnozowane jako płucnej, chociaż klasa chorób układu oddechowego ICD10 definicja ta jest nieobecna.

Skoki w lewym i prawym płucu: opłucna, włóknista

Poważnym powikłaniem po chorobach układu oddechowego jest skok w płucach. Rozważmy patogenezę i przyczyny ich pojawiania się, główne objawy, metody leczenia i profilaktykę.

Zespół zagęszczania tkanki płucnej

Powszechnym obiektywnym objawem rozwijającego się spadku przewiewności odpowiadającego zaostrzeniu tkanki płucnej jest asymetria klatki piersiowej, ujawniona podczas badania i badania palpacyjnego.

Zespół opłucnej

Nagromadzenie w jamie opłucnej płynu (wysięk opłucnowy), które może być wysiękiem, przesiękiem, ropą (piothorax, ropień opłucnowy), krwią (hemothorax) lub mieszaną

Kaszel w ostrym, przewlekłym i obturacyjnym zapaleniu oskrzeli

Zapalenie oskrzeli odnosi się do ostrej lub przewlekłej postaci choroby układu oddechowego, mechanizm spustowy rozwoju jest naruszeniem mikroflory.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.