^

Zdrowie

Zdrowie psychiczne (psychiatria)

Jak rozpoznać schizofrenię po zachowaniu?

Pacjent nie wyzdrowieje w pełni, ponieważ odstawienie leków psychotropowych zawsze jest obarczone zaostrzeniami - wznawia się specyficzne zachowanie w schizofrenii, niezależnie od czasu trwania leczenia.

Schizofrenia u mężczyzn: przyczyny, rodzaje, rozpoznanie, rokowanie

Od momentu wyróżnienia schizofrenii jako niezależnej choroby minęło już ponad sto lat, ale wciąż toczą się dyskusje nie tylko o jej naturze, ale także o samym jej istnieniu jako odrębnej choroby.

Metody leczenia schizofrenii u mężczyzn

Leczenie schizofrenii u mężczyzn nie różni się od leczenia kobiet, po prostu mężczyźni są bardziej narażeni na cięższe zachorowania, a zatem do ich leczenia potrzebne są silniejsze leki przeciwpsychotyczne w większych dawkach.

Schizofrenia u mężczyzn: objawy, charakterystyczne oznaki zachowania

Pierwsze oznaki są zwykle odbierane przez najbliższe otoczenie jako ekscentryczność - zły nastrój, zubożenie emocji, izolacja nie są specyficznymi objawami tylko schizofrenii, a właściwie choroby psychicznej w ogóle. 

Strach przed samotnością u kobiet i mężczyzn

Autofobia to termin medyczny, który opisuje takie zaburzenie psychiczne jako strach przed samotnością. Inne możliwe nazwy tego zaburzenia to izolofobia, eremofobia, monofobia. Mówimy o strachu przed samotnością, brakiem zdrowego i trwałego związku, utratą bliskich.

Strach przed poważnym związkiem u kobiet i mężczyzn

Wśród specyficznych ludzkich lęków, które są uważane za irracjonalne (niezmotywowane) i nazywane fobiami,  znajduje się lęk przed związkami  lub lęk przed przywiązaniem emocjonalnym. 

Strach przed małymi przedmiotami lub mikrofobia

Fobia to dobrze znany termin, który opisuje silny, nieuzasadniony i ciągły strach osoby przed konkretnym problemem, rzeczą, działaniem itp. 

Strach przed pracą

Uznana przez naukę fobia, w której dana osoba doświadcza irracjonalnego, niekontrolowanego lęku przed pracą lub lęku przed nią, nazywana jest ergofobią lub ergazofobią.

Wytrwałość

Patologiczną persewerację obserwuje się często u pacjentów z organicznymi uszkodzeniami mózgu, miażdżycą naczyń mózgowych, schizofrenią, otępieniem starczym, chorobą Alzheimera i chorobą Picka. 

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.