^

Zdrowie

Choroby oczu (okulistyka)

Podwójne widzenie: lornetka, jednooczna

Upośledzenie wzroku, w którym osoba patrzy na jeden przedmiot, ale widzi dwa (w płaszczyźnie pionowej lub poziomej), określa się jako podwójne widzenie.

Pęcherzykowe zapalenie spojówek

Jeśli błona śluzowa oka ulega zapaleniu wraz z pojawieniem się pęcherzyków - pęcherzyka (z łacińskiego pęcherzyka - woreczka), to jest to nic innego jak pęcherzykowe zapalenie spojówek. 

Hiposhagmus

Krwotok podspojówkowy lub śródgałkowy, inaczej zwany podspojówką, występuje w przypadku uszkodzenia małego naczynia krwionośnego, w wyniku którego pod spojówką przelewa się niewielka ilość krwi.

Zestaw ćwiczeń wzmacniających mięśnie oczu

Wizja odgrywa ważną rolę w postrzeganiu otaczającego świata. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie oczu utrzymują je w dobrej kondycji, zapobiegając różnym patologiom.

Naczynie pękło w oku: co robić, jakie krople kapać?

Co zrobić, gdy pęknie naczynie w oku? Nasze działania bezpośrednio zależą od przyczyny zdarzenia. Jeśli wystąpienie krwotoku nie powoduje innych objawów, z wyjątkiem wady wzroku, a jego związek z jakimkolwiek zdarzeniem wywołującym pęknięcie zostanie prześledzony dzień wcześniej, nie musisz panikować.

Naczynie pękło w oku dorosłego i dziecka: powody

Nie ma sensu gubić się w domysłach na temat tego, co oznacza pękające naczynie w oku, a tym bardziej angażować się w autodiagnozę. Zaleca się zasięgnięcie profesjonalnej pomocy. Możesz potrzebować porady lekarzy specjalistów o różnych profilach.

Wyładowanie z oczu dziecka: ropne, żółte, zielone

W soczewkach kontaktowych często występuje żółta wydzielina z oczu dziecka. Jeśli dzieci używają soczewek, to z reguły często dotykają oczu rękami, nie zawsze przestrzegają zaleceń dotyczących obchodzenia się z soczewkami i ich przechowywania.

Akantamiczne zapalenie rogówki

Wśród wielu chorób oczu, rogowacenie rogówki nie jest szczególnie rozpowszechnione, chociaż nie wykazuje szczególnej selektywności płciowej ani wiekowej. Ta poważna choroba wpływająca na funkcjonowanie rogówki występuje przede wszystkim u osób z zaburzeniami widzenia za pomocą soczewek kontaktowych. 

Anizometropia u dzieci i dorosłych

Spośród istniejących patologii wzroku okuliści zauważyli anizometropię. Co to jest Jest to nierównowaga refrakcyjna - gdy prawe i lewe oczy osoby mają nierówną moc refrakcyjną, a różnica ta może wynosić kilka dioptrii. 

Wzrok dla mężczyzny

Medyczną definicją gęstej białej plamy na przedniej przezroczystej części oka jest leukoma rogówki. Co oznacza leikoma? W języku greckim leukos jest „biały”, a rogówka to łacińska nazwa rogówki.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.