^

Zdrowie

Choroby skóry i tkanki podskórnej (dermatologia)

Rana po usunięciu brodawek

Po jakim czasie rana powinna się zagoić po usunięciu? Jak uchronić się przed możliwymi nieprzyjemnymi konsekwencjami?

Brodawki wirusowe: przyczyny, leczenie

Nowotwory łagodne w postaci niewielkich zaokrąglonych narośli o płaskiej powierzchni, guzki na nogach lub z ostrą końcówką, cieliste, pojawiające się na skórze lub błonie śluzowej, nazywane są różnie, w zależności od wyglądu, brodawkami, brodawczakami, kłykcinami.

Swędząca skóra głowy i łupież: przyczyny, leczenie

Kiedy lekarze mówią o świądzie i rozlanym łuszczeniu się skóry na skórze głowy, oznacza to, że pacjent ma swędzenie i łupież. A te niezakaźne, ale niezwykle nieprzyjemne objawy są obserwowane bardzo często i pojawiają się z kilku powodów.

Pryszcze po oczyszczeniu twarzy

Wybierając się na kosmetyczne oczyszczanie twarzy, oczekujemy pozbycia się zbędnych pierwiastków i nacieków, w tym różnego rodzaju wysypek. Z reguły wynik uzasadnia nasze oczekiwania. Ale dzieje się też odwrotnie: trądzik po oczyszczeniu twarzy powstaje liczniej niż przed wizytą w salonie. Dlaczego tak się dzieje i jak uniknąć nieprzyjemnego losu?

Jak i co można usunąć brodawki w domu?

Pojawienie się na powierzchni skóry ognisk wzrostu keratynocytów nabłonka w postaci brodawek jest bardzo częstym problemem dermatologicznym. Wielu jest zainteresowanych tym, jak szybko usunąć brodawkę i za pomocą dostępnych środków i metod można to zrobić.

Bolesny kalus

Bolesne modzele są najczęściej mokre (mokre) – z tworzeniem się pęcherzy w obszarze nadmiernego nacisku lub tarcia skóry, ale suche modzele, głównie modzele rdzeniowe, mogą również powodować ból podczas chodzenia.

Kalus wewnętrzny

Suchy kalus – ze względu na obecność pręcika śródskórnego utworzonego przez nagromadzenie martwych keratynocytów naskórka, bywa określany jako wewnętrzny kalus.

Kalus wodny u dzieci i dorosłych

Bolesny kalus wodny to ograniczony obszar na skórze w postaci pęcherzyka płynu, który tworzy się w obszarze powtarzającego się nacisku lub tarcia.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.