^

Zdrowie

Choroby układu nerwowego (neurologia)

Rozproszone zmiany w mózgu dziecka

Rozproszone zmiany w mózgu, które wpływają na jego przewodnictwo bioelektryczne, można wykryć w każdym wieku. Jednak przyczyny, które je powodują, mogą się nieznacznie różnić.

Rozproszone zmiany w mózgu: co to znaczy?

Zarówno lokalne, jak i rozlane zmiany w korze mózgowej znacząco wpływają na samopoczucie człowieka, jego zdolności poznawcze.

Torbiel przezroczystej przegrody mózgowej

Wśród nieprawidłowych formacji mózgowych o łagodnym charakterze - wrodzonych lub nabytych - znajduje się również torbiel przezroczystej przegrody mózgowej.

Przewlekłe zapalenie opon mózgowych

Przewlekłe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych to choroba zapalna, która w przeciwieństwie do postaci ostrej rozwija się stopniowo przez kilka tygodni (czasem dłużej niż miesiąc). 

Zaburzenia węchowe

Upośledzenie zapachu to naprawdę poważny problem, ponieważ jednocześnie tracimy możliwość określania jakości produktów spożywczych, obecności obcych substancji (np. Gazu) w powietrzu.

Reaktywne zapalenie opon mózgowych

Według etiologii zapalenie błon miękkich i pajęczynówki mózgu (leptomeninges) - zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych - może być bakteryjne, wirusowe, pasożytnicze lub grzybicze. Lub może to być niezakaźne lub reaktywne zapalenie opon mózgowych.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.