^

Zdrowie

Choroby serca i naczyń krwionośnych (kardiologia)

Poważne zapalenie osierdzia

Zapalenie włóknistego worka otaczającego serce (osierdzie), w którym dominującym objawem jest tworzenie i gromadzenie się w nim wysięku surowicy (wysięku) - surowiczego płynu, rozpoznaje się jako surowicze zapalenie osierdzia.

Fibroelastoza

Termin „fibroelastoza” w medycynie odnosi się do zmian w tkance łącznej organizmu, obejmujących powierzchnię narządów wewnętrznych i naczyń krwionośnych, z powodu naruszenia wzrostu włókien elastycznych.

Leczenie miażdżycy tętnic szyjnych

Statyny obniżają poziom cholesterolu, zmniejszając w ten sposób śmiertelność naczyń wieńcowych. Przeciwwskazaniami do przyjmowania statyn są: ciąża, ostra niewydolność wątroby lub nerek, alergie, dzieciństwo

Miażdżyca tętnic szyjnych

Wśród licznych chorób naczyniowych dość powszechna jest miażdżyca tętnic szyjnych. Jest to przewlekła patologia, której towarzyszy naruszenie metabolizmu cholesterolu i może prowadzić do zagrażających życiu powikłań. R

Włókniste zapalenie osierdzia

Różne patologie układu sercowo-naczyniowego mogą być komplikowane przez takie zaburzenie, jak włóknikowe zapalenie osierdzia. Takie powikłanie wymaga natychmiastowego zbadania i leczenia, co jest konieczne, aby zapobiec dalszemu rozwojowi innych poważnych konsekwencji.

Miażdżyca aorty brzusznej i jej odgałęzień

Miażdżyca aorty brzusznej jest przewlekłą patologią. Choroba charakteryzuje się specyficznym uszkodzeniem naczynia, proliferacją tkanki łącznej na tle tłuszczowego naciekania ściany wewnętrznej, co na ogół prowadzi do zaburzeń narządowych i ogólnych zaburzeń krążenia.

Zakrzepica zatoki jamistej

Zakrzepica zatok jamistych uważana jest za schorzenie rzadkie, a jednocześnie dość niebezpieczne, ponieważ istnieje znaczne ryzyko rozprzestrzenienia się stanu zapalnego na obszar struktur mózgowych. 

Cardialgia

Gdy odczuwane są bóle zlokalizowane po lewej stronie klatki piersiowej - tam, gdzie znajduje się serce, wówczas w przypadku kontaktu z lekarzem w raporcie medycznym zostanie wskazana kardiologia.

Wysięk osierdziowy

Wysięk osierdziowy jest częściej konsekwencją, a nie podstawową przyczyną: choroba rozwija się w odpowiedzi na istniejące zapalenie błon surowiczych lub inną patologię, której towarzyszy uszkodzenie osierdzia.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.