^

Zdrowie

Rak (onkologia)

Osteoblastoklastoma

Przypadki raka na świecie stale rosną. Wśród uszkodzeń układu kostnego liderem pod względem częstotliwości jest osteoblastoklastoma - łagodny proces nowotworowy, podatny na nowotwory złośliwe, zdolny do uszkadzania różnych kości szkieletu.

Pineocytoma szyszynki

Wyraźnie zlokalizowany guz mózgu - pineocytoma szyszynki lub szyszynki (corpus pineale) - występuje głównie u dorosłych. 

Ameloblastoma szczęki

Proces zębopochodny guza - szkliwiak - ma charakter nabłonkowy i ma tendencję do agresywnego wzrostu. Guz nie jest złośliwy, ale może powodować destrukcję kości i, w rzadkich przypadkach, przerzuty.

Leczenie torbieli śledziony: co robić, jak to usunąć?

W większości przypadków torbiel jest usuwana minimalnie inwazyjną metodą laparoskopową. Powrót do zdrowia po takiej operacji jest szybszy i wygodniejszy dla pacjenta.

Torbiel śledziony u dziecka i osoby dorosłej

Torbiel śledziony to termin łączący szereg patologii, które charakteryzują się wspólnym objawem - obecnością ubytku w miąższu narządu.

Pineoblastoma mózgu

Blastoma, rzadki rodzaj raka neuroektodermalnego, występujący w szyszynce lub szyszynce gruczołu dokrewnego mózgu, definiuje się jako szyszyniak zarodkowy.

Serosocele

Serosocele to dość powszechna patologia, która może wystąpić w prawie każdym wieku. Jednak najczęściej problem rozpoznaje się u kobiet w wieku 30-45 lat.

Szyszynka torbiel mózgu u dorosłych i dzieci

Torbiel szyszynki jest jamą pęcherzykową wypełnioną płynem, a mianowicie wydzieliną gruczołową. Taka jama nie ma charakteru guza iz reguły nie jest podatna na powiększanie i progresję. 

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.