^

Zdrowie

PCR (reakcja łańcuchowa polimerazy, diagnostyka PCR)

Analizy dla wirusa brodawczaka ludzkiego: jak się poddać, rozszyfrować

Ludzki wirus brodawczaka jest poważnym niebezpieczeństwem. Rozpoznanie jest konieczne, aby określić szczepienie i ryzyko jego onkogenezy. Takie informacje pozwalają na opracowanie najbardziej odpowiedniego i skutecznego planu leczenia.

Chlamydia: wykrycie Chlamydia trachomatis

Rozpoznanie chlamydii za pomocą PCR jest najbardziej czułą i swoistą metodą stosowaną w laboratoriach w chwili obecnej. Czułość metody wynosi 95-97%, a specyficzność wynosi 95-98%.

Zakażenie mikoplazmą: wykrywanie mykoplazm

Mikoplazmy zalicza się do mikroorganizmów warunkowo patogennych. Utrzymują się i pasożytują na błonach komórek nabłonka i mogą być zlokalizowane zarówno zewnątrz jak i wewnątrzkomórkowo.

Rzeżączka: wykrycie rzeżączki

PCR pozwala określić bezpośrednio obecność DNA gonokoków i ilościowo wyrażać ich stężenie w badanym materiale. Badanym materiałem może być plwocina, płyn do płukania, mocz, punctata z różnych narządów i torbieli itp.

Zakażenie Helicobacter: wykrywanie Helicobacter pylori

Czułość diagnostyczna PCR w wykrywaniu Helicobacter pylori w próbkach biopsyjnych błony śluzowej żołądka wynosi 88-95,4%, swoistość wynosi 100%; w koprofiltracjach odpowiednio 61,4-93,7% i 100%.

Gruźlica: wykrycie prątków gruźlicy

W przeciwieństwie do serologicznej diagnostyce zakażenia gruźlicą, że metody wykrywania przeciwciał przeciwko Mycobacterium tuberculosis, PCR można wykryć Mycobacterium tuberculosis DNA bezpośrednio wyrazić ilościowo stężenie w materiale.

Zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego: wykrywanie wirusa brodawczaka ludzkiego

Wirusy wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) to małe wirusy onkogenne zawierające DNA, które infekują komórki nabłonka i wywołują zmiany proliferacyjne.

Opryszczka: wykrycie wirusa opryszczki pospolitej typu 1 i 2

Ostatnio, do diagnozy zakażenia HSV, stosując identyfikację DNA HSV 1 i 2, w materiale pęcherzyków i owrzodzenia skóry lub błon śluzowych (w tym spojówki oka) metodą PCR (bardzo czułych, specyficznych i szybką metodę diagnostyczną).

Zakażenie wirusem cytomegalii: wykrycie wirusa cytomegalii

Wirus we krwi pacjenta stosującego PCR jest stosowany do diagnozowania infekcji wirusem cytomegalii i kontrolowania skuteczności leczenia przeciwwirusowego.

Zakażenie wirusem HIV: wykrycie wirusa ludzkiego niedoboru odporności (PCR vich)

Bezpośrednie oznaczanie ilościowe RNA HIV metodą PCR pozwala na dokładniejsze prognozowanie tempa rozwoju choroby u osób zakażonych wirusem HIV, dokładniej niż liczba komórek CD4 +, a zatem dokładniej ocenia ich przeżycie. Wysoka zawartość cząstek wirusa zwykle koreluje z wyraźnym osłabieniem statusu immunologicznego i niską zawartością komórek CD4 +.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.