^

Zdrowie

Definicja narkotyków

Definicja halucynogenów

Halucynogeny są rodzajem leków powodujących objawy przypominające psychozę (halucynacje, utrata poczucia rzeczywistości, stany onyroidalne i inne dramatyczne zmiany w procesach myślenia i postrzegania).

Definicja marihuany

Marihuana to lek wytwarzany z konopi indyjskich (Cannabis sativa). Jest to mieszanka nadziemnych części rośliny. Podczas ekstrakcji żywicy roślinnej otrzymuje się bardziej aktywny produkt, haszysz. Konopie indyjskie (ogólna nazwa oznaczająca psychoaktywne produkty z konopi indyjskich) zawierają trzy główne kanabinoidy: kanabidiol, tetrahydrokanabinol i kanabinoid.

Definicja kokainy

Kokaina jest alkaloidem pochodzącym z krzewu koki Erythroxylon, pochodzącego z Boliwii i Peru. Obecnie znane są dwie metody używania kokainy. Pierwszy to wdychanie leku.

Definicja amfetamin

Amfetamina i substancje o podobnej strukturze wywierają wyraźny efekt stymulujący na ośrodkowy układ nerwowy. Amfetamina uzależnienie jest dość typowe dla profesjonalnych sportowców, kierowców przewożących ładunki na duże odległości (stosując lek łagodzi zmęczenie) i inne. W praktyce klinicznej, amfetamina czasami używane w obniżeniach (dawki w zakresie od 2,5 do 20 mg / dobę) oraz stanów asteniczny.

Definicja opioidu

Opioidy odnoszą się do substancji, które powodują uzależnienie fizyczne i psychiczne. Opium jest produkowany z soku z maku lekarskiego (Papaver somniferum), zawiera ponad 20 różnych alkaloidów, z których najbardziej znanym jest morfina.
You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.