^

Zdrowie

Badania kliniczne

Zwiększona liczba czerwonych krwinek w moczu u kobiet

Podwyższone erytrocyty w moczu kobiet są ważnym objawem diagnostycznym, który może wskazywać na różne stany patologiczne, zwiększony stres na narządy i układy wewnętrzne, upośledzone procesy adaptacyjne i wiele więcej.

Analiza tajemnicy prostaty

Badania laboratoryjne płynu ustrojowego wydzielanego przez gruczoł krokowy - analiza wydzielania prostaty - jest nieinwazyjną (bezbolesną i bezpieczną) procedurą diagnostyczną. Ta analiza pozwala ocenić stan gruczołu, a także określić chorobę na wczesnym etapie.

Testy na zapalenie pęcherza moczowego: co powinienem wziąć?

Nie powinieneś bawić się swoim zdrowiem, zwłaszcza, że diagnoza zapalenia pęcherza nie jest trudna. W przypadku istniejących skarg pacjent może zwrócić się do swojego terapeuty, a on dokona wstępnej diagnozy na podstawie historii medycznej i badań laboratoryjnych i zdecyduje, który lekarz odwiedzić: pacjent, urolog, nefrolog, ginekolog, wenerolog itp.

Wyniki rozmazu na florze: leukocyty, erytrocyty, nabłonek, śluz

Rozmaz ginekologiczny lub urologiczny jest badaniem nie tylko mikroflory, która żyje w naszym ciele, ale także innych składników środowiska wewnętrznego, które mogą również zawierać ważne informacje do diagnozy.

Flora bakteryjna i bakteryjna w rozmazie

Flora kokosowa w rozmazie, której przedstawiciele mają kształt kulisty, może być reprezentowana w całym bogactwie gatunku. Zwykle ziarniaki wraz z innymi oportunistycznymi i obojętnymi mikroorganizmami w pochwie są obecne w całkowitej objętości nie większej niż 5%.

Co pokazuje rozmaz na flory?

Wynik badania mikrobiologicznego lub cytologicznego może zostać przekazany pacjentowi lub przesłany do lekarza, który przepisał analizę (ginekolog, urolog itp.). Zapisanie dowodów dostarczyło specjalnej formy badania bakteriologicznego lub cytologicznego.

Erytrocyty w moczu: objawy, skutki, diagnoza

Skargi na ból zwykle towarzyszą kamicy moczowej, zapaleniu pęcherza moczowego, kryzysowi kwasu moczowego. W innych przypadkach ból może nie być. Największym zagrożeniem w tym przypadku są procesy nowotworowe w pęcherzu i nerkach.

Przyczyny podwyższonych czerwonych krwinek w moczu

Wyniki badań laboratoryjnych często rodzą wiele pytań dla pacjentów. Jest tak zwłaszcza w przypadku, gdy elementy krwi pojawiają się w płynach, gdzie normalnie nie powinny być - na przykład, jeśli czerwone krwinki znajdują się w moczu.

Streptococcus w rozmazie u kobiet, z ciążą, mężczyznami i dziećmi

Streptococci to mikroorganizmy Gram-ujemne, które są czynnikami wywołującymi wiele ropnych chorób infekcyjnych i zapalnych. 

Analiza rozmazu na flory: jak się przygotować, co pokazuje?

Wśród wielu badań laboratoryjnych znajduje się rozmaz na mikroflory - analiza, która określa obecność bakterii w miejscu zbioru, a także identyfikuje je.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.