^

Zdrowie

Analizy hormonów

HCG we wczesnej ciąży

Transkrypt HCG pozwala zdefiniować tę koncepcję jako ludzki hormon gonadotropowy kosmówkowy. Jest to jeden z hormonów, który jest wskaźnikiem funkcji endokrynologicznych u kobiet poza ciążą i podczas ciąży.

Badanie krwi na hormony tarczycy: jak prawidłowo przygotować

Najważniejsze jest to, że nawet najmniejsze usterki funkcjonalności tarczycy mogą prowadzić do poważnych problemów. Badanie krwi optymalnie uzupełni informacje uzyskane za pomocą ultradźwięków, które pozwolą lekarzowi przepisać bardziej skuteczne leczenie.

Endorfiny są hormonami szczęścia i radości

Co może być przyjemniejszego niż patrzenie na uśmiechnięte dziecko lub szczęśliwych rodziców. Patrząc na ich szczere uczucia, wyrażając miłość, radość, nadzieję i mimowolnie zaczynasz się uśmiechać, czując wnętrze przyjemnego ciepła.

Hormon przeciwmgielny

Antymilylerov a hormon jest specjalną substancją, która bierze udział w regulacji funkcji rozrodczej osoby. Hormon jest obecny w ciele zarówno u mężczyzn jak iu kobiet.

Erytropoetyna we krwi

Erytropoetyna jest hormonem nerkowym, który kontroluje erytropoezę. Czynnej erytropoetyny jest glikoproteiną o ciężarze cząsteczkowym 51 000. Około 90% erytropoetyny jest syntetyzowany w komórkach i kłębuszkowego kapilarami w celu wytworzenia 10% komórek wątroby.

Histamina we krwi

Histamina występuje głównie w leukocytach zasadochłonnych i komórkach tucznych. W mniejszych ilościach znajduje się w wątrobie, nerkach, komórkach jelitowych. W ludzkim ciele histamina powstaje podczas dekarboksylacji histydyny.

Kwas 5-hydroksyindolooctowy w moczu

5-hydroksyindolooctowy (5-gidroksiindoliluksusnaya) kwas - produkt końcowy metabolizmu serotoniny. Oznaczanie jego stężenia w moczu jest bardziej przydatna niż badania poziomu serotoniny we krwi do diagnozy guzów rakowatych.

Serotonina w surowicy

Serotonina (oksytryptamina) jest aminą biogenną, która jest głównie zawarta w płytkach krwi. Ciało stale krąży do 10 mg serotoniny. Od 80 do 95% całkowitej ilości serotoniny w organizmie jest syntetyzowane i przechowywane w komórkach enterochromafinowych przewodu żołądkowo-jelitowego. Serotonina powstaje z tryptofanu w wyniku dekarboksylacji.

Pepsinogen I we krwi

Pepsinogen I - prekursor pepsyny, jest wytwarzany głównie przez główne komórki gruczołu w ciele żołądka. Niewielka część pepsynogenu wchodzę do krwi, gdzie jej stężenie jest 6 razy większe niż pepsynogenu II. Zwykle pepsynogen I znajduje się w moczu.

Gastryna 17 w surowicy

Gastryna 17 (G-17) jest prawie wyłącznie wytwarzana przez komórki G śluzówki żołądka, składa się z 17 aminokwasów i jest dojrzałym hormonem. Uwalnianie gastryny 17 jest wzmacniane pod wpływem nerwu błędnego, a także z powodu mechanicznej i chemicznej stymulacji antralnej części żołądka.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.